چاپ        ارسال به دوست

علیرضا بیرانوند
فارس ورزشی:

برانکو: گلر ذوب‌آهن مقصر نبود، بازیکنان من عالی بودند/ غرور این برد برای پرسپولیس هم خوب است و هم بد

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس، گفت: امروز بازیکنان من عالی کار کردند و رشید مظاهری روی گل‌های خورده مقصر نبود.
به گزارش خبرگزاری فارس، برانکو ایوانکوویچ در نشست خبری پایان بازی مقابل ذوب آهن در مورد پیروزی تیمش، عنوان کرد: بابت زلزله کرمان تسلیت می‌گویم. امیدوارم تلفات جانی در بر نداشته باشد. امروز از بازی زیبای بازیکنان لذت بردم.

* لذت بالاتر از این نیست که با هواداران شاهد چنین بازی باشیم

برانکو در ادامه افزود: به هواداران بابت این پیروزی تبریک می‌گویم. واقعاً‌ بازی زیبا و با نشاطی را دیدیم. لذتی بالاتر از این نیست که با حضور هواداران این عملکرد زیبا را داشته باشیم. توجه خاصی به بازی امروز داشتیم چرا که ذوب‌آهن تیم بسیار خوبی است جایگاه ذوب‌آهن مقطع فعلی نیست. از بازی تیم در مسابقه امروز لذت بردم واقعاً خلاقانه و زیبا بازی کردیم بازیکنان زیباترین عملکرد را به نمایش گذاشتند.

* ذوب آهن فقط چند ضربه ایستگاهی داشت

از این نتیجه خوشحالم در حمله بسیار خوب بودیم ذوب‌آهن به غیر از چند ضربه ایستگاهی موقعیت دیگری ایجاد نکرد. بازیکنان ما در تمام ۹۰ دقیقه عملکرد خوبی داشتند و به خوبی دستروات تاکتیکی را اجرا کردند ما در هیچ کدام از دقایق دچار افت نشدیم و از عملکرد بازیکنان راضی‌ام بار دیگر این پیروزی را به بازیکنان و هواداران تیم تبریک می‌گویم.

* به بازیکنانم تبریک می‌گویم، آنها حریص بودند

سرمربی پرسپولیس در خصوص اینکه امروز این تیم بسیار خوب کار کرد و حریص نشان داد، گفت: با حرف شما موافق هستم و بسیار خوشحالم که این اتفاق رخ داد و امروز بازیکنان یکی از بازی‌های خود را به نمایش گذاشتند. چیزی که در تمرینات از بازیکنان خواستم این بود که یک انرژی خاص داشته باشند و آن چیزی که معمولاً ما از آنها می‌خواهیم شادابی در حین بازی است که آنها به خوبی اجرا کردند این مسأله برای ما خیلی مهم است و به همین خاطر به بازیکنانم تبریک می‌گویم.

* منشا برای هماهنگی نیاز به زمان دارد

سرمربی پرسپولیس در خصوص اینکه گادوین منشا امروز همه کار برای پرسپولیس انجام داد و بسیار شاداب بازی کرد و آیا شما برنامه‌ای برای او داشتید، گفت: قبول دارم که منشا امروز خیلی خوب بازی کرد. او مقابل پارس جنوبی هم خوب بازی کرد. همان‌طور که قبلاً گفته بودم بازیکنان جدید ما برای تطابق با کل تیم نیاز به زمان دارند. آنها باید با هم‌بازیان خود هماهنگ شوند و طبیعی است که منشا برای تطابق با این هواداران و بازیکنان نیاز به کار مستمر دارد.

* اگر به پدیده گل می‌زدیم شرایط فرق می‌کرد

به گزارش فارس، برانکو در خصوص اینکه هر تیم مقابل سرخ‌پوشان به میدان می‌رود اگر فوتبال بازی کند بازی را می‌بازد و اینکه چرا در مقابل پدیده این اتفاق نیفتاد، گفت: این موضوع همیشه برای تیم‌های مختلف دنیا مشکل‌ساز است. این فقط مختص پرسپولیس نیست. پدیده تیم بسیار خوبی است و امروز هم بازی‌اش را برده است و همه چیز به این بستگی دارد که نتیجه چه می‌شود. ما مقابل پدیده 3، 4 موقعیت خوب داشتیم و اگر گل می‌زدیم وضعیت فرق می‌کرد. هر تیمی مقابل ما قرار می‌گیرد اگر نتیجه مطابق میل آنها پیش برود انگیزه آنها را دو برابر می‌کند. ما به طور مستمر و روزانه تلاش می‌کنیم این مشکل را حل کنیم و البته این موضوع اصلاً کار ساده‌ای نخواهد بود. واقعیت این است که ما مؤثرترین تیم تا به حال بوده‌ایم و تا حد زیادی تیمی که بسته بازی می‌کند نشان می‌دهد که ما تا حدودی مشکل را حل کرده‌ایم و البته در بخش‌هایی هم مشکل داریم.

* غرور برای این پیروزی هم خوب است و هم بد

وی در پاسخ به این سؤال که برنامه‌اش برای مقابله با غرور احتمالی بازیکنان پرسپولیس چیست، گفت: برنامه خیلی فشرده‌ای داریم و این موضوع یعنی غرور همان قدر که می‌تواند مشکل‌ساز باشد از یک سوی دیگر می‌تواند خوب هم باشد که بازیکنان مدام در کوران مسابقات قرار می‌گیرند. وقتی این گونه می‌بریم طبیعی است که می‌تواند شادابی را در تیم حفظ کند و این فقط نیاز به کار، کار و فقط کار دارد.

* هدفم این است که پرسپولیس تنوع تاکتیکی داشته باشد

برانکو در خصوص اینکه آیا تغییر تاکتیک برای این مسابقه بود یا در بازی‌های بعد هم اتفاق خواهد افتاد، گفت: بارها گفته‌ام که ما دو سیستم برای هر مسابقه داریم که یکی از آنها اصلی و یکی از ‌آنها جایگزین است. این بستگی به نوع توان بازیکنانمان دارد. چیزی که متوجه شدید تنوع در ارائه بازی ما است و این همان چیزی است که می‌خواهم به آن با تیمم برسم. من می‌خواهم بازیکنانم کیفیت بازی و نفوذ از راست و چپ را داشته باشند و از خط هافبک نیز این کار را انجام دهند. در چنین شرایطی حریف خیلی سخت می‌تواند ما را کنترل کند و مدافعان کناری ما که محرمی، ماهینی و انصاری هستند باید نفوذ کنند و در فاز حمله اضافه شوند. برای هر تیمی سخت است که کاملاً تمرکزش را 90 دقیقه مقابل ما حفظ کند.

* بازیکنان ما عالی بودند، مظاهری مقصر نبود

وی در پاسخ به این سؤال که آیا امروز مهاجمان پرسپولیس خوب بودند یا رشید مظاهری خیلی ضعیف بود، گفت: مظاهری اصلاً مقصر نیست. من در ابتدای حرف‌هایم گفتم که سه گل زیبا زدیم و حتی نمی‌توانم هیچ کدام از بازیکنان ذوب آهن را مقصر بدانم چون کار تیم ما فوق‌العاده بود. ضربه‌ کمال کامیابی‌نیا را مظاهری نمی‌توانست مهار کند و قبل از همه به بازیکنانم تبریک می‌گویم چون تمام کارهایی که کردند عالی بود.


١٧:٢٢ - جمعه ١٠ آذر ١٣٩٦    /    شماره : ١٩٠١    /    تعداد نمایش : ٢٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
حامیان